Arabesk Radyo

arabesk radyo ”

Cumali Durmaz Kimdir ?

16 Aralık 2017 | Yazar: Cumali | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

Ben cuma ali durmaz 1991 Yılında dünyaya gözümü açtım. ilk okul ve orta okulumu Şanlı urfa İsmet paşa ilk ögretim okulun’da tamamladıktan sonra hayatın herkese gülmediği gibi bize’de gülmemişti okulumu yarıda bırakıp çalışmaya karar verdim o Küçücük bedenimle ayakta durmaya eve bir parça ekmek getirmek için çalıştım alın terim ile hak yemeden şükürler olsun. 

Ailevi sorunlardan dolayı antalya’ya gelmiştik yine hayat darbesini vurmuştu bana tanımam etmem yabancı memleket iş aradım durdum iş bulmuştum tarlada 6 ay çalıştım ve sezon bitince yine işsiz kalmıştım. Askerlik çağım gelmişti ve geçiyordu ama askere gitmedim bu yabancı memlekette biraz daha çalışıp ailevi durumumuzu iyi ettikten sonra askere gideceğim diyordum ve yine iş bulmuştum mermer atölyesinde çalışmaya başladım inşaatlarda mermer işi yapıyorduk kendimi az da olsa geliştirmeye ve mermer ustası olacaktım bir mesleğim olacaktı artık mutluydum.

Hayat geçiyor zaman alehimize işliyordu Mermer atölyesinde 2 yıl kadar çalıştım biraz Talih azda olsa yüzümüze gülmüştü biraz daha iyi olmuştu durumumuz. Daha sonra askere gitmeye karar verdim Askerlik şubesine giderek asker olacaktım birde bunun mutluluğu vardı içimde Acemi birliğim Bilecik/Göl pazarın’da Tamamladıktan sonra Vatani görevimi yapmak için Kars-Selim-Bozkuş köyüne gittim askerliğimi tamamladıktan sonra Antalya’ya aileme kavuştum.

Allah’ıma şükürler olsun ayaktayız yaşıyoruz acı, Hüzün, Mutluluk hepsini bir anda yaşadık. Sevgili Ahmet abim bana telden ulaşarak arkadaşımın bir radyosu var orada Sunuculuk yapmak ister misin? Bende olur neden olmasın dedim ve Sevgili abim Hakan ile tanıştık sağ olsun bize destek ve yardımlarıyla sizlerin huzuruna çıkıyoruz. Hakan abimizi sanaldan değilde yan yana oturup sohbet etmek hayali vardı şükürler olsun. Yozgat/ Boğazlıyan‘a Gittim kendisini ziyaret edip sohbet etme şansını da Rabbim  bizlere nasip etti. Hayatımı anlatmaya kalksam sayfalar yetmez hayatımdan bir kesit sizlerle paylaştım. Ne olursa olsun halinize şükredin.

 

Benzer Yazılar

Yorumlar