Arabesk Radyo

arabesk radyo ”

Hayal FM 14 Yaşında

20 Kasım 2018 | Yazar: kaptan | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

RADYO HAYAL VE 14 YIL
Bozkır Yozgat’ın yiğit insanı Kadir Karahan abimizin bir ideali vardır. Dışarıda yaşayan gurbetçi hemşehrilerini düşünmek. Onların kültürlerini korumak , memleketle irtibatlarını koparmamak ve memleket hasreti çekmemeleri için ne yapılabilir ve bu nasıl yapılabilirdi. Bunun en güzel yolunun radyo kurmak olduğu kararına vardı.

Ancak radyo yayıncılığı ve meşakkatli bir iş idi Oysa bu iş gönül işi ve masraflıydı.  o yuzden karasal olmasada internet üzerinden yayın yapacak bir amatör radyo bu iş için yeterli idi.  Kadir Karahan abimiz radyoyu kurmaya karar verdi.  2005 yılında İsabey Fm adı altında gurbetçilere yayın yapmak amaçlı radyo yayına başladı.
Bir müddet yayın dar kadro ile devam etti. Sene 2006 olmuştu ve artık radyo büyüme ihtiyacı hissetti. Yeni idealist ve amatör elemanlara ihtiyaç vardı.  2006 yılında radyoya dahil olan Hakan Uslu heyecanlandı. Zira kendisinin çocukluğundan beri ideali  radyocu olmaktı. Bu fırsat kaçmamalıydı. Görüşmeye gitti ve radyo ailesine dahil oldu.
Amacına ulaşmış ve çok mutluydu. Bu yaşantısınada yansımış ve radyo ile özdeşleşmişdi.
Bu durumu gören radyonun sahibi Kadir Karahan bir müddet sonra Hakanı yanına çağırarak kendisine;
Bak evlat ! Hayatta yapacağın işde olunmaz. Doğulur. Ben bir ideal için sonradan radyocu oldum. Oysa görüyorum ki sen radyocu doğmuşsun. O nedenle benden çok daha başarılı olacağını görüyorum.
Onun için kurmuş olduğum bu radyoyu benden çok daha iyi yerlere getireceğine inanıyor ve sana devrediyorum. Hayırlı olsun ve başarılar diliyorum Dedi.

Artık radyonun ve ekibin yeni sahibi Hakan Uslu isimli genç kardeşimizdi.
Ancak radyo istediği yerde değildi ve daha geniş kitlelere ulaşmalıydı.
Bunun için İsabey Fm olan radyonun ismi Radyo Hayal Fm olarak dinleyici anketiyle değişti. Yayın konsepti ise,
Arabesk ağırlıklı damar şarkılar , türküler ve şiiir olacaktı. Damar ekstra adında programı ile yayın almaya başlayan hassas insan yalnız kaptan rumuzlu Hakan Uslu’nun yanına yeni programcılar görev almaya başladı.

14 yıl içinde yüzlerce yayıncı yer alsada radyoda şuan mevcutta: 
Aşkı muhabbet ile duygu adamı , Fakir.
Damardan kalbe ile Karadenizin dobra kızı Aylin
Düşler sokağı ile Cumali
Ve Çilekeş kardeşlerimiz yayın aldı ve Halen devam ediyorlar.

Öyle ki Radyo Hayal bir okuldur.  Çok sayıda radyocu kardeşimiz bizde yetişmiş ve çeşitli radyolarda görev yapmaktadır.Seyirci ile bütünleşerek büyümeye devam etmektedir. Artık sadece gurbetçilere hizmet için kurulan radyomuz geniş kitlelere ulaşır hale gelmiştir. Öyleki reyting rekorları kırmamız nedeniyle yayınlarımız zaman zaman sabote edilmektedir.

Amacımız dinleyicimize en iyi hizmet.
Bu düsdurdan hareketle bütün engelleri bozarak büyümeye devam ediyoruz. Zira Hayal Fm demek Hayalde sınır tanımamak ve her problemin üzerinden gelmek demektir. Bu gücü siz saygıdeğer Hayal Fm dinleyicilerinden almaktayız. Biz Hayal Fm sizinle varız.

Daha nice başarılı yıllar senin olsun Hayal Fm. 14. Yılın kutlu olsun.
Emeği geçenlere minnettarız.
Erden KAYA (Bir Hayalci)

 

Değerli Hayalciler 20 kasım 2005 yılında kurulan sanal alemin ilk internet radyolarından olan Hayal FM, arabesk – fantazi- türkü formatına ağırlıkla yer  veren Tecrübeli yayıncı kadrosuyla kaliteli ve ciddi yayıncılığın başlamasını sağlayan ve öncüsü olan radyomuzun 20 kasımda 14. yılını kutlayacağız.

Hayal FM ilk yıllarda isabey fm ismiyle küçük bir kitleye hitap eden radyomuz Hakan Uslu’ nun Yönetimi devir almasının  ardından yıllar içinde çığ gibi büyüdü ve gelişti.

Bugün arabesk ve damar radyolar arasında  Hayal FM sevilen gözde radyolardandır.  

Yukarıdaki makalede Erden abimizin de vurguladığı gibi 14. yıla girerken ilk olmanın ve var olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Yalnız Kaptan Radyo İmtiyaz Sahibi.

Benzer Yazılar

Değerli Hayal FM gönül dostlarımız birbirinden değerli ünlü yada amatör sanatçılarımızı sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. yeni bir ses yeni bir yorumcu değil yıllarını müziğe adamış türkü formunda eserlere ses veren sanatçı Akın Sarıkaya 22 mayıs çarşamba akşamı saat 20:00 de Kaptan' ın Canlı ya...
Burası HayalfM.....  Müdavimlerimiz vardır her daim bize kulak ve gönül veren..   Burası dost meclisidir, herhangı bır radyo değildir. Dostluğa kardeşliğe insanlığa değer verenlerin, nezih insanların dinlediği bir web radyosudur. Vatan aşkı bayrak sevdası vardır emekci ve dinleyenlerinin yüreğinde.  Burada. bu ...
Değerli Hayalciler Radyomuzda birbirinden değerli  Sanatçılarımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Sesiyle Yorumlarıyla Ve birbirinden güzel yüreğe dokunan, gerek kendisinin  gerekse bir çok sanatçı dostuyla paylaştığı türkü formunda besteleriyle kendisini ıspatlamış bir sanatçımızdır. Özgür Ata radyo...

Yorumlar