Arabesk Radyo

arabesk radyo ”

Hayal FM ve Arabeske Dair.

20 Ağustos 2019 | Yazar: kaptan | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

Arabesk müzik ülkemizde genelde çok severek dinlenilen bir müzik tarzıdır. Canlı Popüler müzik gibi kısa bir döneme hitap eden  çabuk unutulup giden müzik tarzı değildir. Arabesk müzik tarzı Türkiye’ye özgü bir tür olarak kalmış ve dünyanın diğer ülkelerinde pek tercih edilmemiştir. Arabesk türdeki şarkılar için halk arasında damar müzik diye nitelendirilen şarkılar tabiri de kullanılır. Şarkıların yoğun duygusal, acılı yönlerinin ağır basıyor olması arabesk türü için damar şarkılar, damardan şarkılar söylemlerinin yaygınlaşmasına yol açmıştır.

Arabesk kelimesi, Fransızcadan dilimize girmiştir. Anlam olarak Arap tarzını ifade eder. Arabesk müziğin konuları umutsuz aşklar, başarısızlık, gündelik dertler, umutsuzluk, mutsuzluk gibi olumsuz kavramlar üzerinedir.

Arabesk müzik sevenlerin, sıkı takip etiği radyo kanalları vardır. Bazı kanallar sadece arabesk, fantezi türünde yayın yaparken bazı kanallarda karma müzik türlerine yer verilmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren, arabesk müzik yayını yapan yerel, ulusal yada sadece internet mecrasından yayın yapan çok sayıda radyo kanalı var sadece internet üzerinden yayın yapan radyolar arasında ikibinli yılların başından beri, tecrübeli kadrosuyla hizmet sunan, en uzun soluklu ve en kalitelisi olan arabesk radyosu Hayal FM‘ dir.

Damar müzikler dinlenebilecek çok sayıda  radyo kanalı bulunmaktadır. Arabesk müzik kanallarını televizyondan, karasal yada internet üzerinden yayın yapan radyolardan, akıllı cihazlardan ve internet bağlantısı olan telefonlardan, bilgisayarlardan rahatlıkla dinleyebilirsiniz. İnternet ortamında radyo dinlediğinizde karşınıza çok sayıda arabesk müzik yayını yapan kanal çıkacaktır. radyo uygulamalarının birçoğunda müzik türüne göre filtreleme özelliği bulunduğundan; arabesk müzik dinlemek daha kolay olacaktır.

Türkiye’de internet üzerinden yayın yapan Radyo Hayal FM en uzun soluklu arabesk-türkü radyosu olup 20.10.2005 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Yayın hayatına merhaba dediği günden bu yana profesyonel ve dinamik yayın ekibiyle 7 gün 24 saat kesintisiz ve canlı olarak sunduğu en seçkin arabesk, damar ve türküleri ile bütün dinleyicilerinin gönlüne hitap etmeyi başarmıs en sevilen arabesk radyosu olmustur. Dinleyicilerinin gözdesi olan Radyo Hayal FM her zaman ilk tercih edilen radyolarından biridir. 24 saat dinamik ekibiyle yaptığı ilkeli ve kesintisiz canlı yayınlarıyla uzakları yakın eden, seven gönülleri buluşturan Radyo Hayal FM tüm dünyadan dinlenilmektedir.
Radyo Hayal FM yeni web tasarımıyla dinleyicilerinin buluşma noktası olmuştur.

Radyomuzu kesintisiz ve canlı dinlemek için bilgisayarınızdan masa üstü uygulamamızı veya cep telefonlarınızdan dinlemek için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdanda radyomuzla ilgili bizi hızlı bir şekilde takip edebilirsiniz.

İstek panelimiz, whatsapp mesaj hattımız ve canlı telefon bağlantılarımızla Radyomuz her daim hizmetinizdedir.

Benzer Yazılar

Elazığ da dün akşam saatlerinde 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi. Elazığ, Malatya ve civarında yaşayan, depremden etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, Maalesef Ölü ve Yaralılarımız var Vefat edenlere Allah Rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Yüce Rabbimiz milletimizi, ...
murat.balaban
Sevgili Hayal Fm Gönül Dostlarımız Gerek arabesk gerek Türkü formatın'da birbirinden değerli ünlü veya amatör sanatçılarımızı sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Kendisini Türkiye Çapında Tanıtmış olan Hem besteleriyle hemde sevilen sesi  ve yorumuyla Yozgat'ın Yetiştirdiği değerli sanatçımız Murat ...
radyo
 Sevgili hayalci Dostlar. Günümüzde hayal ile gerçek birbirine karışmış , hatta yer değiştirmiş durumda sanki. Bir kişiye veya nesneye isim konulurken ayakları yere basan ve gerçekçi isimler konulur. Örneğin : Yiğit , Bahadır gibi. Bunun tersi örneği yok gibi. Hayal FM hariç tabiki. Adı hayal olan bir şeyin ge...

Yorumlar