Arabesk Radyo

arabesk radyo ”

Sağlık Mı Para Mı ?

5 Ocak 2019 | Yazar: kaptan | Henüz yorum yapılmamış | Görüntülenme

Bu dünyada bedelsiz bir şey yoktur.
Her şeyin bedeli var ne yazıkki.
Yaşamak geçinmek için çalışır çabalar ve dünya için maddi bir varlık yaparız. Az veya çok. Şansı yardım edenler zengin olurlar. Bu çaba ve uğraşın bedeli ise sağlığımızdan fedakarlıktır.

Normal şartlarda da yaşlanmaya bağlı olarak bedenimizde azda olsa çeşitli yıpranmalar kaçınılmazdır.. Zira doğanın kanunudur bu durum. Ancak zengin olmak için insan herşeyi mübah görerek harcama yapar. Bunların arasında en fazla harcanan ise sağlıktır. İnsan farkına varmadan yıllar geçer. Zengin olur. Maddi olarak her şeye sahip olur. Amacına ulaşmıştır. Ancak birde bakarki sağlığını kaybetmiştir.

Çeşitli rahatsızlıklar anlaşmış gibi birden ortaya çıkarlar. Başlar ilaçlar ve tedavi seansları. Bu durum ameliyata kadar giden evrelere kadar takip eder. Başlar kazanılanlar sağlık için harcanmaya. Tabiki sonuç nafile çaba. Bırak hastalıklardan kurtulmayı ; o merhalede durdurabilinirse bile büyük başarı.

Bütün bu çabalar gösterirki ! Mal varlığının hepsinide harcasan sağlığını tekrar kazanmak mümkün değildir.
Sonuç olarak ; ” insan gençliğinde para kazanmak için , sağlığını harcayarak kaybeder Ancak yaşlandığında kazandığı tüm paraları harcasada eski sağlığına kavuşması mümkün değildir.”

Bu tesbit bilinsede insanlar için başka seçenek olmayıp tek yol bu gözükmektedir.
Herkese minimum sağlık harcaması karşılığı ; maddi olarak rahat manen ise huzurlu bir ömür dileği ile
Saygılarımı sunuyorum.

Erden KAYA   (Makaleleri Hayal FM için Yazan değerli abimiz’e sonsuz tesekkürler.  Kaptan)

Benzer Yazılar

Sanatçı Ogan HAN  18 mart pazartesi akşamı saat 20 00 de Aylin ile  Kaptan'ın canlı yayın konuğu olacaktır dinleyenlerimize duyurulur. Genellikle Arabesk tadında eserleri seslendiren sanatçı Ogan HAN ile yapacağımiz söyleşiyi sohbeti kaçırmayın.....
radyo
Bugün radyolarda müzik paylaşımı konusunda bir şeyler yazmak istedim. Radyolardaki dj 'ler sanal menüden dinleyicilere müzik dinletiyor . Buna ne gerek var.Herkes kendisi aynı menülerden " istediği müziği dinleyemez mi? Diye kendime sorarak , bu varsayım üzerine bu makaleyi hazırladım. ''NEDEN RADYO'' Bir zamanlar ken...

Yorumlar